logo

image00730 października obchodziliśmy kolejne Nietypowe Święto – DZIEŃ SPÓDNICY.
W tym dniu w szkole spotkać było można wyjątkowo dużo osób, obu płci, w tym stroju. W ramach ogłoszonego wcześniej konkursu wręczono nagrody:

  • w kategorii klas, za największy % osób w spódnicach - zwyciężyła klasa 3 liceum.
  • w kategorii mężczyzn, za najbardziej oryginalny strój - bezkonkurencyjny okazał się Aaron Lipczyński z 3 liceum, wyróżnienie otrzymał także Bartek Hajtałowicz z 1 liceum.
  • w kategorii pracownik szkoły, za oryginalność – nagrodę otrzymała Pani Ewa Skura-Prajel.

image007W dniu 09 listopada 2018 roku w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu narodowego. Uczniowie pod opieką Pani Anny Budnik zaprezentowali wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej.

 

 

Chrobry dla niepodleglej

 

11 listopada to największe polskie święto - urodziny Ojczyzny. W tym roku rocznica ma szczególny wymiar - mija 100 lat od odzyskania niepodległości. Zachwycajmy się wolną Polską, jej pięknem i róznorodnością, historią i tradycją, bogactwem przyrody. Zachwycajmy się ludźmi, którzy w codzienności pracują na Jej rozwój, bogactwo i potęgę.

 

My, społeczność szkolna

Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie

życzymy Niepodległej

kolejnych pokoleń mądrych Polaków, światłych obywateli, dobrych ludzi...

 

image001Biblioteka szkolna włącza się w uroczyste obchody 100-nej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy czytelników do zapoznania się z wystawą tematyczną, która prezentowana będzie do końca listopada.

Zapraszamy!

image02829 października uczennice z klasy 3b gimnazjum: Marta Bernacka, Maja Hrycaj, Wiktoria Kobiela i Maja Martynowicz pod opieką p. Agnieszki Tracz udały się z wizytą do zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 2 w Niemodlinie. Zaprosiła nas grupa V – SÓWKI, z wychowawczynią Panią Anną Zemlik.
Uczennice biorą udział w kampanii czytelniczej KSIĄŻKI SIĘ CZYTA organizowanej w ramach konkursu „Co ja czytam?”.
    Dzieci wysłuchały czterech opowiadań, których bohaterami były kolejno: Kotka Ślicznotka, cyferka Jedynka, Świnka Pepa oraz Dyzio Marzyciel. Do każdej historyjki dobrane były interesujące gry i zabawy, w których przedszkolaki chętnie uczestniczyły.
Czytania nigdy za wiele, zwłaszcza w tak miłej i radosnej atmosferze. Dziękujemy za udane spotkanie.


                                        Agnieszka Tracz